Kalendarium PDF Drukuj

Ważniejsze wydarzenia w życiu wspólnoty "Płomień Ducha":

 

 

3-4 października 2015r. - Warszawski Kongres Rodzin, prowadzony przez państwo Irenę i Jerzego Grzybowskich, współrganizowany przez Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie, Domowy Kościół, Parafię Ofiarowania Pańskiego i naszą Wspólnotę Płomień Ducha.

 

18 lipca 2015r. - II Rekolekcje "Jezus na Stadionie" - Stadion Narodowy w Warszawie, prowadzenie: o. J. Bashobora.

 

31 maja 2015r. - Festyn Rodzinny w Parafii Ofiarowania Pańskiego z udziałem wszystkich wspólnot i grup parafialnych.

 

22 kwietnia - 10 czerwca 2015r. - Rekolekcje Seminarium Odnowy Serca. Liczba uczestników: 115 osób.

 

18-19 kwietnia 2015r. - Wiosenny Dzień Skupienia wspólnoty w Konstancinie, poświęcony ewangelizacji. Przygotowanie do Rekolekcji Seminarium Odnowy Serca.

 

8 kwietnia 2015r. - Świętowanie V rocznicy istnienia Wspólnoty Płomień Ducha (data pierwszego spotkania: 29 marca 2010r). Pamiątka rocznicowa: przypinki z napisem wpisanym w kształt ryby.

 

7-8 lutego 2015r. - Sesja Formacyjna "Uwielbienie uwalnia serce" w Łodzi.

 

11 stycznia 2015r. - Premierowe przedstawienie "O Bożym Narodzeniu opowiem Wam" czyli Jasełka Parafialne, zainicjowane przez Wspólnotę Płomień Ducha i zorganizowane z udziałem ok. 150 członków różnych wspólnot parafialnych. W przygotowanie wydarzenia włączyły się m. in.: Chór Cantate Domino, schola dziecięca ze SP nr 336 w Warszawie, mali i duzi mieszkańcy Parafii Ofiarowania Pańskiego w wieku od 6 do 70 lat, księża oraz wielu naszych przyjaciół z całej Warszawy. Wydarzenie i jego uczestników pobłogosławił i zaszczycił swoją obecnością ks. bp Rafał Maciej Markowski.

 

17 grudnia 2014r. - OKULARY  4D - nowe cykliczne wydarzenie uwielbieniowe, organizowane w kościele Ofiarowania Pańskiego i adresowane głównie do tych, którym zwykle "nie jest po drodze do Kościoła".

 

22 listopada 2014r. - Jesienny Dzień Skupienia wspólnoty poświęcony modlitwie o uwolnienie. Podsumowanie pierwszej części tegorocznej formacji wspólnoty pt. "Uzdrowienie Wewnętrzne i Ewangelizacja". Dzień Skupienia był animowany przez posługujących w ramach "SOS dla wspólnot" z Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym z Łodzi, pod kierownictwem Anny Dębskiej.

 

20-21 września 2014r. - XIII Forum Charyzmatyczne w Łodzi zatytułowane "Rodzina to miejsce dla każdego".

 

8 czerwca 2014r. - Coroczny Festyn Parafialny w Parafii Ofiarowania Pańskiego, w organizację którego włączyło się ponad 50 członków Wspólnoty Płomień Ducha.

 

7 czerwca 2014r. - Warsztaty Ewangelizacyjne prowadzone dla wspólnoty przez posługujących w ramach "SOS dla wspólnot" z Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym z Łodzi. Pierwsza ewangelizacja uliczna oraz flashmoby na terenie Parafii Ofiarowania Pańskiego.

 

29 marca 2014r. - Wiosenny Dzień Skupienia Wspólnoty w Parafii Ofiarowania Pańskiego + IV Rocznica istnienia Wspólnoty Płomień Ducha. Temat Dnia Skupienia: "Uwielbienie życiem i życie uwielbieniem". Prowadzący: Edyta Tombarkiewicz i Ludmiła Gołąbek z Gdańska.

 

18-19 stycznia 2014r. - Sesja Formacyjna "Uzdrowienie w Eucharystii" w Łodzi.

 

23 listopada 2013r. - III Dzień Skupienia wspólnoty w Niepokalanowie, zatytułowany: "Rozeznanie charyzmatu wspólnoty". Dzień Skupienia poprowadziły osoby posługujące w ramach inicjatywy "SOS dla wspólnot" z Ośrodka Odnowy w Duchu Św. z Łodzi. 22.11.2013r. animatorzy wzięli udział w warsztatach poświęconych głownie prowadzeniu grup dzielenia.

Rozeznany Charyzmat Wspólnoty Płomień Ducha: EWANGELIZACJA.

 

listopad 2013r. - Powstanie Diakonii Braterstwa i Miłosierdzia. Pierwsza osoba odpowiedzialna za diakonię: Marian Drużba.

 

październik 2013r. - Warsztaty Ewangelizacji Bezpośredniej prowadzone przez ks. Michała Chutkowskiego.

 

październik 2013r. - Rozpoczęcie rocznej formacji wspólnoty pt. "Rozwój duchowy" prowadzonej przez ks. Michała Chutkowskiego.

 

4-6 października 2013r. - Forum Charyzmatyczne w Łodzi zatytułowane "Ojciec". Zakończenie rocznej formacji wspólnoty pt. "Śladami ojca".

 

8-14 września 2013r. - Parafialne Misje Ewangelizacyjne zakończone Mszą Św. 14 września o godz. 18, której przewodniczył J. E. Kazimierz kardynał Nycz Abp Metropolita Warszawski. Wspólnota Płomień Ducha bardzo aktywnie włączyła się w organizację misji poprzez m. in.: oprawę mszy św. i nabożeństw ewagelizacyjnych, prezentacje dram towarzyszących głoszonym naukom, świadectwa, modlitwę wstawienniczą, rozdawanie ulotek i organizację zaproszeń na to wydarzenie.

 

13 kwietnia 2013r. - Koncert Uwielbienia w ramach Projektu "Budzik". Wspólne przedsięwzięcie ewangelizacyjne członków wspólnoty Płomień Ducha oraz innych wspólnot i grup młodzieży działających przy Parafii Ofiarowania Pańskiego.

 

3 kwietnia - 19 czerwca 2013r. - II Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym prowadzone przez Zespół Formacyjny "SOS dla wspólnot" z Ośrodka Odnowy w Łodzi. Liczba uczestników: 96 osób. 11 maja 2013r. - modlitwa o uzdrowienie, 25 maja 2013r. - modlitwa o odnowienie wiary i modlitwa o odnowienie darów Ducha Św.

 

29 marca 2013r. - III rocznica powstania wspólnoty Płomień Ducha w Parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie.

 

marzec 2013r. - Powstanie Diakonii Tańca Uwielbienia. Pierwsza osoba odpowiedzialna za diakonię: Magdalena Wojtkiewicz.

 

grudzień 2012r. - Powstanie Diakonii Modlitwy Wstawienniczej. Pierwsza osoba odpowiedzialna za diakonię: Anna Świątkiewicz.

 

5 grudnia 2012r. - Rozpoczęcie rocznej formacji wspólnoty pt. "Śladami Ojca", opracowanej przez Łódzki Ośrodek Odnowy w Łodzi i opartej o nauczanie śp. o. Józefa Kozłowskiego.

 

listopad 2012r. - Powstanie Diakonii Tańca Uwielbienia. Pierwsza osoba odpowiedzialna: Magdalena Wojtkiewicz.

 

10 listopada 2012r. - II Dzień Skupienia wspólnoty w Niepokalanowie. Podział wspólnoty na stałe grupy dzielenia.

 

29 marca 2012r. - II rocznica powstania wspólnoty Płomień Ducha w Parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie.

 

2-3 marca 2012r. - Warsztaty Formacyjne "O spotkaniu modlitewnym, roli animatora i posługiwaniu charyzmatami" prowadzone przez Zespół Formacyjny Ośrodka Odnowy w Łodzi.

 

10 grudnia 2011r. - I Dzień Skupienia wspólnoty w Ożarowie Mazowieckim. Liczba uczestników: 52 osoby.

 

26 listopada 2011r.- czerwiec 2012r. - Warsztaty Modlitwy Wstawienniczej prowadzone przez Diakonię Modlitwy Wstawienniczej z Parafii Św. Zygmunta w Warszawie.

 

16 listopada 2011r. - Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie w Parafii Ofiarowania Pańskiego. Celebrans: ks. Michał Chutkowski. Modlitwa charyzmatyczna: Diakonia Modlitwy Wstawienniczej z Parafii Św. Zygmunta w Warszawie. Oprawa muzyczna: Diakonia Muzyczna wspólnoty "Płomień Ducha".

 

30 września - 2 października 2011r. - Forum Charyzmatyczne Odnowy w Łodzi; gość główny: Patty Mansfield.

 

28 sierpnia 2011r. - nowy opiekun kościelny wspólnoty: Ks. Wikariusz Michał Chutkowski.

 

13 czerwca 2011r. - przyjęcie imienia wspólnoty - PŁOMIEŃ  DUCHA; autor propozycji imienia: Krystyna Dąbrowa.

 

Czerwiec 2011r. - konferencja Dariusza Jeziornego (członek Zarządu ICCRES na Europę Wschodnią) "O rozeznawaniu imienia i charyzmatu wspólnoty".

 

29 marca 2011r. - I rocznica powstania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie.

 

26 Luty 2011r. - wybór Lidera i Odpowiedzialnych za wspólnotę.

 

18 października 2010r. - 10 stycznia 2011r. - pierwsze w naszej wspólnocie Rekolekcje Seminarium Odnowy Życia w Duchu Św. prowadzone przez Zespół Formacyjny "SOS dla wspólnot" z Ośrodka Odnowy w Łodzi. Liczba uczestników: 89 osób. 18 listopada 2010r. - modlitwa o uzdrowienie i odnowienie wiary, 14 grudnia 2010r. - modlitwa o odnowienie darów Ducha Św.

 

3-4 września 2010r. - sesja formacyjna "Narodzeni z Ducha" w Łodzi; gość główny: o. Fabian Błaszkiewicz SJ.

 

Sierpień 2010r. - publikacja na łamach 100-nego numeru "Szumu z Nieba" artykułu o powstaniu naszej wspólnoty pt. "Zaczynamy płonąć".

 

2010r. - Powstanie Diakonii Modlitwy w Intencji Kapłanów - pierwszego i obecnego opiekuna wspólnoty. Pierwsza osoba odpowiedzialna za diakonię: Wojciech Machaj. W kolejnych latach posługę modlitwy za kapłanów rozszerzono na wszystkich kapłanów posługujących w Parafii Ofiarowania Pańskiego.

 

2010r. - Powstanie Diakonii Modlitwy w Intencjach Wspólnoty. Pierwsza osoba odpowiedzialna za diakonię: Krzysztof Zygulski.

 

19 maja 2010r. - I wspólnotowy wyjazd na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Św. w Częstochowie razem ze wspólnotą "Winnica Pana" z Parafii Bł. Władysława z Gielniowa.

 

2010r. - Powstanie Diakonii Muzycznej. Pierwsza osoba odpowiedzialna za diakonię: Beata Szczurko.

 

29 marca 2010r. - pierwsze spotkanie modlitewne nowej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Kaplicy MB Luchańskiej na terenie kościoła pw. Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, w którym uczestniczy conajmniej 85 osób. Opiekun kościelny wspólnoty - ks. Wikariusz Sergiusz Dębecki.

 

Marzec 2010r. - Rekolekcje Wielkopostne w Parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie prowadzone przez o. Remigiusza Recława SJ i Zespół "Mocni w Duchu" z Łodzi.